Identyfikator tekstu: IJPPAN_PolPr_GWlk01157
Wydawca: "Polskapresse" Oddział "Prasa Poznańska"
Kanał: #kanal_prasa_dziennik
Typ: #typ_publ
Autorzy: WIESŁAW ŁUCZAK,
Data publikacji: 2007-08-06
Steaua Bukareszt odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w lidze rumuńskiej. Rywal Zagłębia Lubin w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe Farul Konstanca 1:0, natomiast przeciwnik Groclinu/Dyskobolii Grodzisk w Pucharze UEFA – Toboł Kostanaj zwyciężył 2:1 z Żetysu Tałdykorgan.
Dla wicemistrza Rumunii bramkę w meczu z Farulem Konstanca strzelił Nicolae Dica w 62. minucie. W bukareszteńskim zespole do 58. minuty grał polski obrońca Paweł Golański. Zastąpił go Erik Bicfalvi. Steaua zagrała w składzie: Zapata – Golański (58. Bicfalvi), Goian, Rada (56. Croitoru), Marin – Badoi, Radoi, Lovin, Nicolita – Dica, Zaharia (68. Petre). Na inaugurację rozgrywek Steaua wygrała z Ceahlaul Piatra Neamt 2:1, po trafieniach Dicy. Podopieczni trenera Gheorghe Hagiego są przeciwnikami Zagłębia w drugiej rundzie kwalifikacji LM. Pierwsze spotkanie lubinianie przegrali 0:1, rewanż odbędzie się w środę w stolicy Rumunii. W trzeciej, decydującej fazie eliminacji Ligi Mistrzów zwycięzca dwumeczu Zagłębie – Steaua zmierzy się z lepszym z pary FH Hafnarfjoerdur (Islandia) – BATE Borysów (Białoruś).
Kazachski Toboł Kostanaj, rywal Groclinu/Dyskobolii Grodzisk w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA, wygrał w sobotę mecz ligowy z Żetysu Tałdykorgan 2:1. Toboł wygrał to spotkanie na wyjeździe, a bramki dla rywali grodziskiego klubu strzelili Siergiej Ostapienko i Rusłan Bałtiew z karnego. Po tym zwycięstwie zespół z Kostanaju z dorobkiem 29 pkt. (osiem zwycięstw, pięć remisów, dwie porażki) zajmuje piąte miejsce w tabeli ligi Kazachstanu, ale ze względu na występy w Pucharze Intertoto