Identyfikator tekstu: IJPPAN_1204914030521
Wydawca: "Nowiny Raciborskie" Sp. z o.o.
Kanał: #kanal_prasa_tygodnik
Typ: #typ_publ
Autorzy: (sem),
Data publikacji: 2003-05-21
w Grand Prix Weltour Sosonowiec, mającym kategorię 1,5. Adam Pierzga w klasyfikacji Orlików Elita zajął 14 miejsce, zaś w generalnej klasyfikacji tej kategorii jest trzeci. W imprezie tej startowały niemal wszystkie krajowe teamy. Pierzga trzymał się Grzegorza Gronkiewicza z Ambry, który był faworytem imprezy - uciekał nawet razem z nim, ale wyskoki „kasował” peleton. Dopiero ucieczka dwóch kolarzy CCC Polsat się udała - raciborzanin nie w porę dostrzegł ich odjazd i musiał finiszować z grupą.
Następnego dnia wziął udział w łódzkim klasyku 1,3 im Witosa. Nie miał tym razem dobrego dnia - szczególnie że coś zaszkodziły żołądkowi kolarza banany zabrane na trasie. Za to 3 maja w Jesenickym Sneku 2003, startując w kategorii A - odpowiednik polskich orlików zajął drugie miejsce. Bardzo dobrze jechali tam też młodzicy - wcześniej 1 maja w międzynarodowym wyścigu juniorskim startowali Szymiczek i Malucha - ostatecznie po 4 etapach Marcin był 30, a Piotrek 63. Raciborscy młodzicy zajęli czołowe lokaty - drugi był Tomasz Strzeduła, trzeci Martin Herzog. Damian Winiarczyk początkowo jechał brawurowo , jednak gdy mało co nie wyleciał z trasy na wirażu, kończył wyścig ostrożniej i był szósty. Kiedy jechałem za naszymi, widziałem jak dobrze współpracują przy zmianach, a trzeba rzec, że Czesi w grupie uciekającej nie byli skorzy do tego. Nasi zawodnicy już sporo potrafią. Szkoda tylko, że meta wyścigu była słabo oznaczona i zawodnicy nie bardzo wiedzieli, kiedy nastawić się na finisz - powiedział wiceprezes UKS Alojzy Strzeduła.
10 maja odbyła się w Gostyniu kolejna runda Pucharu Polski. Najpierw kolarze pojechali tam czasówkę - Marysia Strzeduła była w niej z dziesiątym czasem. Gorzej poszło pozostałym raciborskim juniorom. Drugiego dnia imprezy rywalizowano za to już na trasie etapowej. Maria Strzeduła finiszowała ostatecznie na 6 miejscu. Piotr Malucha w swej kategorii był 24 na 23 uczestników. Pecha mieli Szymiczek i Ł. Strzeduła, którzy po defektach swych rowerów musieli nadrabiać straty do głównej grupy, ale widz