Identyfikator tekstu: PELCRA_1303919970419
Tytuł: HOKEJ. Mistrzostwa Świata grupy B
Kanał: #kanal_prasa_dziennik
Typ: #typ_publ
Autorzy: Michał Micor, Piotr Płatek,
Data publikacji: 1997-04-19
Niespodziewanie drugie 20 minut rozpoczęło się od ataków Polaków. Bliscy pokonania Jeremiejewa byli Wojciech Tkacz, Waldemar Klisiak i Marek Cholewa. Wreszcie w 24. minucie dokonał tego Sławomir Wieloch.
Po dziewięciu minutach trzeciej tercji Polacy przegrywali już tylko 2:3 - po samotnym rajdzie przez pół lodowiska straty zmniejszył Tkacz. Trzy minuty przed końcem spotkania na ławkę kar powędrował jeden z Kazachów. Wreszcie Polacy potrafili wykorzystać przewagę liczebną i ponownie na listę strzelców wpisał się Tkacz, stając się bohaterem spotkania. - Po pierwszej tercji powiedzieliśmy sobie w szatni parę mocnych słów . Pomogło - powiedział po meczu zdobywca dwóch goli.
POLSKA - KAZACHSTAN 3:3 (0:3, 1:0, 2:0). Bramki: Wieloch (24.), Tkacz (49., 59.) - Polska; Glowacki (4.), Komisarow (11.), Sagymbajew (17.) - Kazachstan.