Dane tekstu dla wyniku: 1
Identyfikator tekstu: IJPPAN_k123569
Tytuł:
Wydawca: Świat Książki
Źródło: Rdza
Kanał: #kanal_ksiazka
Typ: #typ_lit
Autorzy: Rafał Nowakowski,  
Data publikacji: 2008
Główny Urząd Autoryzacji Elektroniki Użytkowej Urząd Autoryzacji, w skrócie GUAEU, mieścił się tam, gdzie jeszcze do niedawna było Ministerstwo Obrony Narodowej. Do wielkiej budowli z rzędami zmniejszających się okien i attykami, które upodabniały ją do babilońskich zikkuratów, dobudowano pawilon i kilka pięter. W rezultacie Urząd wyglądał jak megalityczna świątynia albo cesarski pawilon w Zakazanym Mieście.
Kiedy terroryści zaatakowali Bliski Wschód i Amerykę Północną, całemu światu groził śmiertelny konflikt nuklearny . Chińska Demokracja zareagowała w dość nieoczekiwany sposób, dokonując eksplozji bomby elektromagnetycznej, w której wyniku wszystkie urządzenia elektroniczne po prostu się spaliły. Tajna broń Chińczyków rozbroiła walczące armie, ale przy okazji wywołała ogólnoświatową awarię wszystkich systemów elektronicznych. Od komputerów pokładowych samolotów bojowych, poprzez windy w wieżowcach, aż po panele sterujące klimatyzacją.
Po wojnie jedynie Chiny i Indie zdołały odbudować swój przemysł elektroniczny. Nowe mocarstwa wprowadziły jednak całkiem nowe prawa rynku. Producenci zaciekle walczyli o wyłączność. Patenty i technologie przemysłowe stały się najpilniej strzeżonymi tajemnicami państwowymi. Żadne licencje nie wchodziły w grę. Każdy elektroniczny produkt był zarejestrowany, a jego użycie i modyfikacje zastrzeżone zostały na ogólnych prawach. Sprzedawano jedynie gotowe produkty. Pojedyncze komputery wielokrotnie w