Dane tekstu dla wyniku: 1
Identyfikator tekstu: IJPPAN_PolPr_TS00636
Tytuł: Niechcic na finiszu
Wydawca: "Polskapresse". Oddział "Prasa Śląska"
Źródło: Trybuna Śląska
Kanał: #kanal_prasa_dziennik
Typ: #typ_publ
Autorzy: kacz,  
Data publikacji: 2003-03-21
Od przyszłego roku akademickiego około 500 studentów będzie mogło zamieszkać w nowoczesnym akademiku Uniwersytetu Opolskiego. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało władzom uczelni 3,8 mln złotych na dokończenie prac w „Niechciu”.
Budowa akademika rozpoczęła się w 1995 roku. Przez długi czas na placu budowy nic się nie działo, bo nie było pieniędzy na dokończenie inwestycji. Planowany termin oddania budynku do użytku był cały czas przesuwany. W tej chwili z zewnątrz obiekt wygląda naprawdę imponująco. Wyróżnia się szczególnie na tle, przestarzałych i szaroburych akademików „Kmicica” i „Mrowiska”. Obiekt ma 13 kondygnacji, na których znajdą się pokoje trzy-, dwu– i jednoosobowe. Pierwotnie w akademiku nie miało być ekskluzywnych jedynek, ale ostatecznie władze zdecydowały się na wprowadzenie takie luksusu i teraz w kilku większych pomieszczeniach trzeba dobudować ściany działowe.
Z ministerialnych funduszy trzeba opłacić wykończenie wnętrza akademika, pomalować pokoje i wyłożyć kafelkami łazienki i kuchnie. Dodatkowe pieniądze potrzebne będą na zakup wyposażenia. Od tego jakimi środkami będą dysponować władze uczelni, będzie zależał standard akademika. Według założeń ma on być wysoki.