Dane tekstu dla wyniku: 1
Identyfikator tekstu: PWN_1202900003194
Tytuł: Duńska przygoda z narkotykami
Wydawca:
Źródło: Euroregio Glacensis nr 50 (104)
Kanał: #kanal_prasa_tygodnik
Typ: #typ_publ
Autorzy: (bień),  
Data publikacji: 1999
- Uważam, że dyrekcja "ogólniaka" zbyt drastycznie postąpiła wobec tych młodych. Najlepiej skreślić i mieć kłopot z głowy. A może trzeba było im po prostu pomóc, zorientować się, w jakim stopniu byli uzależnieni. Kto wie czy nie mieli tych narkotyków dla tzw. szpanu - mówi bystrzyczanka, od której dowiedzieliśmy się o tym zdarzeniu. - Moim zdaniem - ta kara jest za surowa. Dotyka ona również rodziców. Muszą oni teraz płacić za dojazdy tych młodych do innej szkoły.
Przedstawiciel ZSO wyjawia , że do placówki na pewno zapukał problem narkomanii. Nauczyciele mają tego świadomość. Usiłuje się mu postawić tamę. Prowadzone są działania wychowawcze, których celem jest, jeśli nie zlikwidowanie, to na pewno maksymalne ograniczenie rynku nabycia na terenie szkoły. Podejmuje się wspólne działania z policją z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej. Trudno jeszcze mówić o wynikach.
- Taką decyzję wymusiła na nas presja wspomnianej umowy międzynarodowej. Musimy trzymać się sztywno przyjętych kanonów - przekonuje nauczyciel nie zgadzając się z zarzutem, że szkoła poszła po jak najmniejszej linii oporu. - Długo zastanawialiśmy się jak można byłoby pomóc. Mieliśmy przypadki, że uczniowie kierowani byli na leczenie. Wychodziło to z różnym skutkiem. Raz pomagało, innym razem nie pomagało. Pewien środek restrykcyjny musi być w szkole...