Dane tekstu dla wyniku: 1
Identyfikator tekstu: IJPPAN_PolPr_DZb00013
Tytuł: Podstęp czy wpadka?
Wydawca: "Polskapresse". Oddział "Prasa Śląska"
Źródło: Dziennik Zachodni
Kanał: #kanal_prasa_dziennik
Typ: #typ_publ
Autorzy: DARIUSZ LEWANDOWSKI,  
Data publikacji: 2001-01-17
Boris Becker nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ledwie uporał się z rozwodem (co kosztowało go na początek ponad 30 milionów marek), a już grozi mu kolejne poważne uszczuplenie majątku.
Początkowo sprawa wyglądała na żart gazety i autoreklamę ciemnoskórej , zamieszkałej w Londynie rosyjskiej fotomodelki Angeli Ermakowej. Ogłosiła ona publicznie, że jej 9-miesięczna córeczka Anna jest owocem chwili zapomnienia modelki z Borisem Beckerem w lipcu 1999 roku, w magazynie pościelowym londyńskiego hotelu „Metropolitan”. Trzeba przyznać, że mała Anna jest podobna do Borisa: jasną skórę, rude włosy, podobny układ oczu i nosa.
To, co w przekonaniu wielu miałoby być tylko tanią sensacją bulwarowego tygodnika, jest najprawdopodobniej prawdą. Mała Anna jest córką Borisa. Już pod koniec marca ubiegłego roku tenisista otrzymał pierwsze faksy od Ermakowej, w których modelka informowała go o narodzeniu się ich dziecka i jednocześnie żądała odszkodowania (podobno ponad 100 milionów marek) za milczenie w tej sprawie.