Dane tekstu dla wyniku: 1
Identyfikator tekstu: PWN_1202900001075
Tytuł: Prezent na XXI wiek
Wydawca:
Źródło: Zbąszynianin nr 5 (38)
Kanał: #kanal_prasa_miesiecznik
Typ: #typ_publ
Autorzy: Jan Janowski,  
Data publikacji: 1998
Meblarskie przejął kapitał zagraniczny, nastąpiła konieczność modernizacji i rozbudowy zakładu. Mogło to następować jedynie kosztem terenu przynależnego do boiska sportowego. Opracowano więc nową dokumentację. Zadanie nadal nosi nazwę ,,Zbąszyński Ośrodek Sportu''. Zagospodarowane mają być te tereny, które planowano poprzednio, to jest łąki, nieużytki między parkingiem przy ul. Senatorskiej, a zakładem rybackim oraz Obrą a fosą. Są to tereny ciekawe od strony położenia lecz trudne geologicznie.
Według dokumentacji kompleks ma zawierać boiska: główne z widownią, treningowe, wielofunkcyjne, do tenisa ze ścianą, dalej boisko normalne i treningowe do tenisa, do koszykówki nie mówiąc już o bieżni, skoczni, rzutni. Planiści nawet przewidzieli nad brzegiem Obry plażę, co nie jest możliwe do zrealizowania biorąc pod uwagę warunki glebowe. Zaplanowano parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, pawilon gastronomiczny , magazyn sprzętu, modernizację istniejącego budynku. Pomyślano o ciągach pieszych, zieleni niskiej i wysokiej.
Plan, jak wszystkie plany tego typu, jest opracowany może i na wyrost, ale to dobrze. Jak będzie wyglądała realizacja tej inwestycji trudno dziś powiedzieć, nie można jednoznacznie określić terminu rozpoczęcia. Ponadto jest jeszcze wiele spraw do załatwienia. Inwestycja ta jest bezspornie konieczna dla miasta i gminy. Należy tylko ubolewać, że nie kontynuowano jej przy pierwszym podejściu z większym zaparciem, były wówczas większe możliwości finansowe i wykonawcze, choć nie było takich materiał